środa, 8 czerwca 2011

Dzierganina

Na “Prząśniczce” wypisałam pochwałę runa BFL tutaj też zapewne będę o nim pisać niejednokrotnie ale dzisiaj chcę tylko pokazać sweter, który uczyniłam.
Trwało to dość długo bo w między czasie zrobiłam 4 pary skarpet piąte będą moje, zaczęłam estończyka i oczywiście przędę.
Sweter a raczej okrycie wierzchnie bo dość sporych rozmiarów i guziki raczej kurtkowe zrobiony z mieszanki alpaki, wełny i poliestru, teraz raczej nie na czasie ale przyjdzie jesień:))

Kolorystyka moja ziemista: brązy, beże, ecru włóczka z e-dziewiarki i guziki też.

Skarpetki, które robię dla siebie to wzór, który znalazłam w internecie ale nie mogłam wykorzystać w całości bo musiałabym nabrać ponad 70 oczek co przy włóczce, z której je robię były by może dla mojego ojca lub innej osoby o rozmiarze stopy 45. Po tylu latach robienia skarpet a ja nie robiłam skarpet od święta, u mnie wszyscy w nich chodzili zimową porą i nie tylko, więc przy przedzieraniu się pięt trzeba było ich dość sporo na sezon - wręcz hurtowe ilości.
Robiłam najprostsze byle prędzej, paski w kolorze lub wzorek były już ekstrawagancją, teraz postanowiłam zrobić dla siebie coś ekstra i o dziwo robię chyba z za grubej włóczki bo wzory, które znajduję są najczęściej na jakieś 70 - 80 oczek dlatego część przerabiam po swojemu.
Może zrobię jakąś cieniznę do tych wzorów.

6 komentarzy:

 1. Coś pięknego!
  Sweter jest bajeczny, a skarpety wręcz onieśmielają!

  Ja na swoje nogi zwykle nabieram 40-44 oczek, przy wełnie skarpetkowej, robię na 3. Widziałaś gdzieś taką rozpiskę?
  Te 70 oczek to strasznie dużo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sweter prześliczny, kiedyś miałam podobny, po praniu wyciągnął mi się do połowy ud i stał się super płaszczykiem. Dodałabym jeszcze jedno zapięcie pod szyją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kankanko - dzięki sweter jak sweter miał być wielki i ciepły ale jak zwykle z rozpędu rękawy zrobiłam za długie (nie cierpię krótkich bo reumatyzm w rączce doskwiera i ciepło lubi) więc było prucie i skracanie ale ogólnie jestem zadowolona.
  No jak nabierasz 10-11 oczek na drucik to chude te nózienie Pani posiadasz ja to zaczynam od 12-14 ale też na drutach 2 lub 2,25 robię. Jak wpadnie mi rozpiska na taką ilość oczek zaraz poślę ale nie będę ukrywać właściwie przeliczam wzory na wszystkie skarpety:))
  Muno - dzięki za miłe słowa mam nadzieję że, mój się już nie wyciągnie (jest po praniu). Jeśli chodzi o guzik to miał być jeden pod szyją ale stanęło na trzech zobaczymy może będzie jeszcze pod szyją:)))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Skarpetki są cudne. Spróbuję takie zrobić. Może mała podpowiedz , jak zrobić taką kształtną piętę ?
  Plisssssssss :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Elu za chwilę napiszę jak robię piętę, może się komuś jeszcze przyda:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny sweterek i skarpetki super

  OdpowiedzUsuń