sobota, 14 maja 2011

Sprostowanie

Dotyczy ostatniego tytułu posta ponoć nie "lekki bzik" tylko konkretny a wręcz
zasugerowano mi że, to już szajba ja osobiście lubię myśleć o PASJI :))
Robię porządki i to skłania domowników do wygłaszania różnych opinii nie do końca moim zdaniem pokrywających się z prawdą, no bo jeszcze brakuje mi jakiś 50 kg czesanek i włóczek, i różnych innych przydatnych rzeczy. Jeszcze z 10 swetrów i skarpet i ponczo by się nowe przydało ale oni nic nie rozumieją.

Podczas tego zamieszania zrobiłam nitek kilka i wiem że, jest czesanka która ma u mnie pierwsze miejsce to BLF napiszę o niej więcej innym razem ale jest rewelacyjna.
Miękka, błyszcząca ma w sobie jakąś szlachetność nie jest taka sprężysta jak merynosy ale to tylko dodaje jej uroku -pofarbowaną nazwałam Inferno (piekło) bo z wnętrzem ziemi mi się kojarzy z lawą, ogniem i płynnymi skałami.
Pofarbowałam jeszcze merynosa 23 mic nazwałam go Atlantyk (chciałam głęboki kolor więc dolałam farby i teraz przy przędzeniu mam atlantyckie paluszki niewiele ale jednak)

Obok to nitka alpaki taka grubiutka na druty 3,5 - 4 mm puchata i miękka powoli myślę o zrobieniu sobie jakiegoś sweterka :)) Nie koniecznie z tego koloru ale z alpaki, trochę się sypie ale nie wszystko musi być idealne i tak mi się podoba.

Komentarze z poprzedniego posta uwolniły się i zbiegły. Żyją gdzieś w cyber przestrzeni wolnym życiem zero jedynek, widziałam że, inni blogerzy swoje przywołali do porządku - ja moim daruję niech są wolne.


4 komentarze:

 1. Ja takiego farbującego merynosa w nici polałam wodą z octem umiarkowanie i uparzyłam jeszcze raz w folii na parze. Pomogło.

  Co myślisz o połączeniu merynosa z bawełną? zrobilam taka nitkę i jak mierzyłam WPI to jednak powstały zagiecia na moment, merynos nie okazał się taki sprężysty. Z tym ze to 18 mic, może 23 lepiej włókna bawełny utrzymują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kankanko dziękuję za radę ale prawie całe uprzędzione więc dokończę o później wpakuję do wora i chyba do kuchenki mikrofalowej to nawet nieźle wychodzi.
  Nie mam pojęcia jak zachowa się bawełna z merynosem bo nie mam takiego połączenia ale będę wypatrywać u Ciebie jakiejś relacji z tego mariażu. Merynos 23 ma po prostu grubszy włos od 21 i 18mic które, mam więc faktycznie może być bardziej sprężysty ale to trzeba sprawdzić w połączeniu z bawełną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrobiłam jakiś miesiąc temu fajne kolorki i mam stracha czy w łachu się sprawdzi. To będzie prezent dla Mamy. Zobaczymy jak jej wyjdzie :)))

  A farbowankę utrwalającą ja też właśnie nie w czesance tylko w nici gotowej zrobiłam, z tym, że akurat na parze. Ale farbowałam kawałek alpaki w mikroweli i chyba się odważę. Bo nic się nie stało złego a kolory jak szatan trzymały.

  OdpowiedzUsuń